Valikko

Etusivu

Muutimme Helsingin keskustaan
Uusittu sivusto avataan keväällä

Yhteystiedot

Warner Music Finland

Puh: 010 841 7500
Fax: +358 9 698 0153
E-mail: wm.finland@warnermusic.com

Arkadiankatu 4-6, 00100 Helsinki

Käyntiosoite: Olavinkatu 1 B, 7. kerros

Lähetä demot:
Fyysiset: Arkadiankatu 4-6, 00100 Helsinki Finland
Digitaaliset: demos.finland@warnermusic.com

Niko Nordström General manager / toimitusjohtaja

niko.nordstrom@warnermusic.com

Mark Fry  Vice President of Marketing, Nordic

mark.fry@warnermusic.com

Asko Kallonen A&R Director

asko.kallonen@warnermusic.com

Lasse Kurki A&R Manager

lasse.kurki@warnermusic.com

Hannamari Pyykkö Jr A&R / A&R (HMC Publishing)

hannamari.pyykko@warnermusic.com

Saara Konttinen Project Manager (äitiyslomalla)

saara.konttinen@warnermusic.com

Pekka "Pequ" Nieminen A&R Manager

pekka.nieminen@warnermusic.com

Riikka Bogdanoff Project Manager, työhakemukset

Puh/Tel +358 10 8417 514

riikka.bogdanoff@warnermusic.com

Aino-Kuutamo Uusitorppa Promotion Manager, Domestic

Puh/Tel +358 10 8417 538

aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com

Ramona Forsström Marketing Manager, International

Puh/Tel +358 10 8417 517

ramona.forsstrom@warnermusic.com

Inka Laitinen Head of Promotion, Domestic

Puh/Tel +358 40 0747 229

inka.laitinen@warnermusic.com

Heli Puhakka Promotion Manager, Domestic

Puh/Tel +358 40 573 4316

heli.puhakka@warnermusic.com

Antti Aalto Promotion Manager, Domestic

antti.aalto@warnermusic.com

Timo Kivinen Sales Manager

Puh/Tel +358 10 8417 510

timo.kivinen@warnermusic.com

Nicholas Wilczynski Digital Key Account Manager

Puh/Tel +358 10 8417 511

nicholas.wilczynski@warnermusic.com

Viljami Eerikas Digital Promotion

+358 40 577 6570

viljami.eerikas@warnermusic.com

Jonnaemilia Kärkkäinen Promotion Manager, International

Puh/Tel +358 40 715 0705

jonnaemilia.karkkainen@warnermusic.com

Teppo Lounema Business Development & Sales Director

Puh/Tel +358 10 841 7502

teppo.lounema@warnermusic.com

Tuija Kytö Product Coordinator

Puh/Tel +358 10 8417 520

tuija.kyto@warnermusic.com

Mikko Manninen Finance Director

Puh/Tel +358 10 8417 504

mikko.manninen@warnermusic.com

Niina Hänninen Accountant

Puh/Tel +358 10 8417 505

niina.hanninen@warnermusic.com

Emmy Puustjärvi Assistant Controller, Accountant (Warner Music Live), Artist Royalties

Puh/Tel +358 10 841 7524

emmy.puustjarvi@warnermusic.com

Anne Saikko Nordic Stock Controller

Puh/Tel +358 10 8417508

anne.saikko@warnermusic.com

Warner Music Live

PL 74, 00211 Helsinki
Käyntiosoite: Vattuniemenkatu 21, 00210 Helsinki Finland
Puh: 010 841 7550
Fax: +358 9 698 0153

keikat@warnermusic.com

Samppa Hartikainen Development Director, Promoter

Puh/Tel +358 10 8417 530

samppa.hartikainen@warnermusic.com

Niina Jalonen Sales Manager

Puh/Tel +358 10 8417 531

niina.jalonen@warnermusic.com

Jake Hannula Sales Manager

Puh/Tel +358 10 8417 535

jake.hannula@warnermusic.com

Lotta Savolainen Agent

Puh/Tel +358 50 4130 094

lotta.savolainen@warnermusic.com

Nino Lintermo Agent

Puh/Tel +358 40 5027 016

nino.lintermo@warnermusic.com

Olli Vartiainen Agent

Puh/Tel +358 40 9665 230

Minna Paakkola Production Manager

Puh/Tel +358 40 5374 183

minna.paakkola@warnermusic.com

Pinja Kauppinen Merchandise Coordinator

Puh/Tel +358 40 7584 396

pinja.kauppinen@warnermusic.com

Anna-Tiina Timonen Production Coordinator

Puh/Tel +358 40 7224 337

anna-tiina.timonen@warnermusic.com

Tiina Aho Payroll

Puh/Tel +358 10 8417 506

tiina.aho@warnermusic.com

Tiia Virevesi Payroll

Puh/Tel +358 400 202 506

tiia.virevesi@warnermusic.com

Janne Tamminen Production

Puh/Tel +358 400 588 510

janne.tamminen@warnermusic.com

Helmi Manninen Production Assistant

Warner Chappell Music

Eila Kalenius Copyright & Royalty Assistant

Puh/Tel +358 10 8417 541

eila.kalenius@warnerchappell.com

Marja Kortelainen Creative Manager

Puh/Tel +358 10 8417 542

marja.kortelainen@warnerchappell.com