WARNER FACEBOOKISSA

TULEVIA KEIKKOJA

Jason Derulo

23.03.12 Jason Derulo in Helsinki The Circus

Michael Bublé

20.04.12 Michael Bublé in Helsinki Hartwall Areena

The Sounds

02.03.12 The Sounds in Helsinki Kaapelitehdas
03.03.12 The Sounds in Helsinki Kaapelitehdas

Disturbedin odotettu uutuusalbumi “Asylum” ilmestyy 1.9.

Lähetetty: 18.08.2010 klo 14:29

Miljoonia albumeita myynyt ja yksi maailman suosituimmista rockyhtyeistä, Disturbed julkaisee neljännen studioalbuminsa ”Asylum” 1. syyskuuta. Kolme aikaisempaa albumia ovat nousseet suoraan Yhdysvaltojen albumilistan ykköseksi, tehden Disturbedista yhden niistä kuudesta rockyhtyeestä, jotka ovat tähän saavutukseen yltäneet. Myös Suomessa Disturbed nauttii valtavaa suosiota, edellinen albumi ”Indestructible” on myynyt lähes platinaa.
Tulevan albumin ensimmäinen singlelohkaisu ”Another Way To Die” pitää sisällään klassista Disturbed-soundia ja se on otettu hienosti vastaan ympäri maailmaa. Kitaristi Donegan kertoo sen olevan teemakappale ilmastonlämpenemisestä ja siitä, kuinka ihmisten valinnat vaikuttavat ympäristöön. Albumilta löytyy 12 biisiä ja levyn aloitusraitana toimii yhtyeen kaikkien aikojen ensimmäinen instrumentaalinen kappale ”Remnants”.
Chicagossa vuonna 1996 perustettu Disturbed on uransa aikana myynyt yli 11 miljoonaa albumia ja kuusi miljoonaa digitaalista singleä. Yhtye on uransa aikana esiintynyt yli kolmelle miljoonalle fanille.

Disturbed esiintyy Hartwall Areenalla 15. marraskuuta. Liput ovat nyt myynnissä Lippupisteessä ja Tiketissä.
Kotisivut: www.disturbed1.com

  • Share/Bookmark

Ei kommentteja »

Ei kommentteja.

Jätä kommentti