WARNER FACEBOOKISSA

TULEVIA KEIKKOJA

Ei tulevia keikkoja.

Warner Music Finland

Vattuniemenkatu 21, 00210 Helsinki Finland

Puh: 010 841 7500
Fax: +358 9 698 0153
E-mail: wm.finland@warnermusic.com

Lähetä demot:
Fyysiset: Vattuniemenkatu 21, 00210 Helsinki Finland
Digitaaliset: demos.finland@warnermusic.com

Niko Nordström
General manager / toimitusjohtaja

E-mail: niko.nordstrom@warnermusic.com

Mark Fry
Vice President of Marketing, Nordic

E-mail: mark.fry@warnermusic.com

Asko Kallonen
A&R Director

E-mail: asko.kallonen@warnermusic.com

Lasse Kurki
A&R Manager

E-mail: lasse.kurki@warnermusic.com

Hannamari Pyykkö
Jr A&R / A&R (HMC Publishing)

E-mail: hannamari.pyykko@warnermusic.com

Pekka "Pequ" Nieminen
A&R Manager

E-mail: pekka.nieminen@warnermusic.com

Riikka Bogdanoff
Project Manager, työhakemukset

Puh. +358 10 8417 514
E-mail: riikka.bogdanoff@warnermusic.com

Aino-Kuutamo Uusitorppa
Promotion Manager, Domestic

Puh. +358 10 8417 538
E-mail: aino-kuutamo.uusitorppa@warnermusic.com

Ramona Forsström
Marketing Manager, International

Puh. +358 10 8417 517
E-mail: ramona.forsstrom@warnermusic.com

Carla Ahonius
Promotion Manager, Domestic

Puh. +358 40 7197 668
E-mail: carla.ahonius@warnermusic.com

Inka Laitinen
Promotion Manager, Domestic

Puh. +358 40 0747 229
E-mail: inka.laitinen@warnermusic.com

Heli Puhakka
Promotion Manager, Domestic

Puh. +358 40 573 4316
E-mail: heli.puhakka@warnermusic.com

Antti Aalto
Promotion Manager, International

E-mail: antti.aalto@warnermusic.com

Timo Kivinen
Sales Manager

Puh. +358 10 8417 510
E-mail: timo.kivinen@warnermusic.com

Nicholas Wilczynski
Digital Key Account Manager

Puh. +358 10 8417 511
E-mail: nicholas.wilczynski@warnermusic.com

Teppo Lounema
Business Development & Sales Director

Puh. +358 10 841 7502
E-mail: teppo.lounema@warnermusic.com

Hannu Asumaa
Product manager, Product manager (digital) WM Nordic, Royalties

Puh. +358 10 8417 509
E-mail: hannu.asumaa@warnermusic.com

Tuija Kytö
Product Coordinator

Puh. +358 10 8417 520
E-mail: tuija.kyto@warnermusic.com

Saara Närhi / äitiyslomalla
Project Manager / Creative Manager (HMC Music Publishing)
Työhakemukset

E-mail: saara.narhi@warnermusic.com

Mikko Manninen
Finance Director

Puh. +358 10 8417 504
E-mail: mikko.manninen@warnermusic.com

Niina Hänninen
Accountant

Puh. +358 10 8417 505
E-mail: niina.hanninen@warnermusic.com

Emmy Puustjärvi
Assistant Controller

Puh. +358 10 841 7524
E-mail: emmy.puustjarvi@warnermusic.com

Anne Saikko
Nordic Stock Controller

Puh. +358 10 8417508
E-mail: anne.saikko@warnermusic.com

Warner Music Live

PL 74, 00211 Helsinki
Käyntiosoite: Vattuniemenkatu 21, 00210 Helsinki Finland

Puh: 010 841 7550
Fax: +358 9 698 0153
E-mail: keikat@warnermusic.com

Samppa Hartikainen
Managing Director

Puh. +358 10 8417 530
E-mail: samppa.hartikainen@warnermusic.com

Jouni Perämaa
Agent, Promoter, Marketing manager

Puh. +358 10 8417 515
E-mail: jouni.peramaa@warnermusic.com

Niina Jalonen
Sales Manager

Puh. +358 10 8417 531
E-mail: niina.jalonen@warnermusic.com

Jake Hannula
Booking agent

Puh. +358 10 8417 535
E-mail: jake.hannula@warnermusic.com

Nino Lintermo
Booking agent

Puh. +358 40 502 7016
E-mail: nino.lintermo@warnermusic.com

Minna Paakkola
Tuotantokoordinaattori / Production Coordinator

Puh. +358 40 5374 183
E-mail: minna.paakkola@warnermusic.com

Pinja Kauppinen
Merchandise Coordinator

Puh. +358 40 7584 396
E-mail: pinja.kauppinen@warnermusic.com

Anna-Tiina Timonen
Tuotantokoordinaattori / Production Coordinator

Puh. +358 40 7224 337
E-mail: anna-tiina.timonen@warnermusic.com

Tiina Aho
Payroll

Puh. +358 10 8417 506
E-mail: tiina.aho@warnermusic.com

Tiia Virevesi
Payroll & Finance Assistant

Puh. +358 400 202 506
E-mail: tiia.virevesi@warnermusic.com

Janne Tamminen
Tuotanto / Production

Mobile +35 400 588510
E-mail: janne.tamminen@warnermusic.com

Helmi Manninen
Tuotanto-assistentti / Production Assistant

Warner Chappell Music

Eila Kalenius
Copyright & Royalty Assistant

Puh. +358 10 8417 541
E-mail: eila.kalenius@warnerchappell.com

Marja Kortelainen
Creative Manager

Puh. +358 10 8417 542
E-mail: marja.kortelainen@warnerchappell.com